PŠ Stara Subocka

Vijesti iz PŠ Stara Subocka

PŠ Stara Subocka obilježila Dan planeta Zemlje

Autor: Ivona Šakić, 24. 4. 2012.

I ove godine, kao i svake do sada, obilježili smo Dan naše planete. U stvari, to su bili Dani planete Zemlje.

U petak, 20. 4., upoznavali  smo Zemlju u učionici. Slušali smo priče o njenom nastanku , o ljepotama i  problemima koji je muče…  Gledali smo na plazmi slike od kojih nam je zastajao dah od divote, ali vidjeli smo i kako naša Zemlja pati u smeću i onečišćenju . Napravili smo joj veliku čestitku -plakat i male rođendanske čestitke.

U ponedjeljak, 23. 4., zajedno s roditeljima napravili smo radnu akciju u našem dvorištu. Oplijevili smo kamenjare i zasadili novo cvijeće. Okopali smo voćke i počupali travu oko čempresa i borića. Učiteljica je dovezla veliku mlinsku vagu te smo izvagali sav stari papir koji sakupljamo i odlažemo u šupi. Nadamo se da ćemo i ove godine sa 885 kilograma ponovo biti najbolji sakupljači papira  u školi.

Na kraju nas je kiša malo omela u poslu. Zato smo se sakrili pod krov šupe i sladili keksima. Roditelji  i učiteljice su popile kapučino, a striček Blaž nas je sve redom vagao (mame i učiteljice nisu htjele stati na vagu).
                                                         Učenici i učenice PRO Stara Subocka