Vijesti iz PŠ Piljenice

Željka Horvat-Vukelja i Durica u našoj školi

Autor: Ivona Šakić, 30. 5. 2016.

Kao što već znamo učenici naše PŠ Piljenice na natječaju Školske knjige „Imam plan za lutaka dan“ osvojili su 2. mjesto i vrlo lijepe i vrijedne nagrade koje su odlučili podijeliti s učenicima 1.- 4. razreda matične škole.

Stoga smo 23. svibnja u holu naše škole ugostili književnicu Željku Horvat-Vukelja i poznati lik iz stripa Duricu. Durica je učenicima naše PŠ Piljenice uručila vrijedne poklone za izradu novih lutaka i knjigu Lutkarski mediji, a zatim i diplome s natjecanja. Književnica Željka Horvat-Vukelja zabavljala ih je vrlo zanimljivima pričama iz svoje ljubičaste torbe Ljubice Torbić. Tako smo čuli priču o neobičnoj olovci, zviždaljci, vezicama za cipele, tjestenini, ježu i dr.  Na kraju druženja književnica je svim prisutnim učenicima podijelila poklon pakete Školske knjige. Svi smo se lijepo zabavili i nasmijali, a druženje smo završili prepuni lijepih dojmova i u nadi da će se ponoviti već dogodine.

Učenicima PŠ Piljenice čestitamo na osvojenoj nagradi i zahvaljujemo im što su je velikodušno podijelili s nama.