Mali novinari

Terenska nastava područnih škola

Autor: Matea Dujić, 23. 10. 2015.

22.10.2015. godine učenici područnih škola Stara i Nova Subocka, Kraljeva Velika, Kozarice i Piljenice posjetili su crkvu svetog Josipa  te matičnu školu u Lipovljanima.

Prvo su obišli crkvu gdje ih je vjeroučitelj Ivica  ukratko uz  PowerPoint prezentaciju proveo kroz povijest crkve. Objasnio im je što se gdje nalazi  i značenje pojedinih freski,kipova, slika... Zatim su razgledali oltare i ostalu unutrašnjost crkve.  Učenici su nakon razgledavanja sa svojim učiteljicama prošetali od crkve do škole uživajući u jesenjenim bojama lipovljanskog parka.

U školi su ih dočekali učenici petih razreda koji su priredili prigodan jesenski program - demonstracija projekta Šeširko  u kojem su izveli svoje monologe o šeširima. Program je bio poučan i  vrlo zanimljiv. Nakon programa su  učenici podijeljeni u 3 skupine te su se likovno i literarno izrazili  pišući priče, slikopriče te crtajući crtežima na temu šešir i njegove avanture.

U međuvremenu učenici  prvih razreda su obišli prostorije škole ( zbornica, dvorana za TZK,kuhinja, računovodstvo, tajništvo, učionice različitih predmeta, hodnici) i upoznali se s djelatnicima škole ( ravnateljicom, pedagogom, tajnicom i računovotkinjom).

Bio je ovo jedan vrlo poučan, zanimljiv i vrlo lijep dan! Čak nas je i vrijeme poslužilo! Zahvaljujemo svima i radujemo se novome dolasku.

Učenici i učiteljice područnih škola