VII. Delvidek kup, otvoreno međunarodno kempo prvenstvo Segedin, Mađarska, 17. - 18. 10. 2009.

Autor: Ivona Šakić, 20. 10. 2009.

Na prvenstvu je nastupilo 350 natjecatelja iz Njemačke, Slovačke, Ukrajine, Rumunjske, Srbije, Mađarske, Poljske i Hrvatske.
Republiku Hrvatsku ponovno su, kao i u Bicskama predstavljali kempisti lipovljanskog ŠDBV-a Mateo Matoš i Tino Milinović s trenerom Tomislavom Rosyjem te predstavnicom ŠDBV-a Kristinom Savić.
Natjecalo se u disciplinama Chikara kurabe, light contact, full contact, knock down, kata s oružjem, kate bez oružja i samoobrana.
Lipovljanci su postigli sljedeće rezultate: Tino Milinović u Chikara kurabeu pobjeđuje Czinkosa iz Mađarske 3:0, u polufinalu je izgubio od Rusa iz Rumunjske 3:0, a u borbi za treće mjesto gubi od kasnijeg pobjednika Katone iz Mađarske te osvaja 4. mjesto.
Mateo Matoš u Chikara kurabe pobjeđuje Kenyoa iz Rumunjske 3:0, a gubi u finalu od Olaha iz Mađarske te osvaja 2. mjesto.
U light contactu Tino Milinović gubi od Kissa iz Mađarske 3:0, a u borbi za 3. mjesto pobjeđuje Czinkosa iz Mađarske 3:0 te osvaja 3. mjesto.
Mateo Matoš u light contactu pobjeđuje Kenjoa iz Rumunjske 3:0, Heitlera iz Njemačke 3:0, a gubi finale od jankovića, borca iz Srbije u produžecima te osvaja 2. mjesto.

Trener Rosy: “Natjecanje je bilo iznimno atraktivno, moji su se borci hrvali i borili odlično, no manjka im treninga i iskustva u Kempu. Čestitam im od srca što tako mali tako ozbiljno shvaćaju svoju ulogu u predstavljanju svoje države na nekom tako velikom natjecanju. Uvijek sam govorio da vježba i trening ne vrijede ništa ako se naučeno nema gdje pokazati. U zadnje vrijeme pojavile su se razne ideje, da se djeca bave športom rekreativno, da se ne stvaraju vrhunski športaši itd. Športski smo narod te je itekako bitno da stvaramo natjecatelje koji su na ponos i veselje svima, i narodu i državi. Već u subotu taekwondoisti iz Lipovljana odlaze na međunarodno taekwondo prvenstvo u Sarajevo. Navijajmo za njih!“

(Danijela Milinović)