Škola u prirodi

Autor: Ivona Šakić, 4. 6. 2009.

Napisala: Danijela Milinović

Ove godine školu u prirodi pohađalo je 84 učenika nižih razreda naše škole u pratnji svojih nastavnika. Imali su priliku putovati turističkim autobusima agencije VB toursa iz Slavonskog Broda. U pratnji turističkog vodiča vidjeli su Roć, aleju glagoljaša, Hum - najmanji grad na svijetu, rimske ostatke građevina u Puli, nacionalni park Brijuni, Rovinj i u njemu crkvu Sv. Eufemije, akvarij i park minijatura Mini Croatia, zatim Omladinsko jezero u Gorskom kotaru.       Smještaj je bio u TN Banjole u blizini Pule.

Učenici su svakoga dana pohađali školu plivanja s učiteljem plivanja. Novi plivači su za svoja ostvarenja dobili diplome.

U večernjim satima djeca su imala priliku zabaviti se plešući na izboru najbolje pidžame te izboru miss i mistera.

U prirodi se omogućava zajednički rad učitelja i učenika u svim dijelovima nastavnog procesa: planiranju i programiranju rada, sudjelovanju u ostvarivanju programa rada i vrednovanju rada.
            Nastava je usmjerena ka traganju i stvaranju koji su jedan od putova mijenjanja tradicionalne nastave. Ponuđeni program odgoja i obrazovanja u prirodi omogućio je svakom učeniku bavljenje sadržajima za koje ima najviše sposobnosti i interesa.