Osnovna škola Josipa Kozarca Lipovljani

Za Matea ne postoji nemoguće

Autor: Ivona Šakić, 14. 5. 2009.

Mateo je ove je godine postigao najveći uspjeh u povijesti lipovljanskog kluba. Nastupio je na natjecanjima iz tri različita borilačka športa. U KA TE DO-u je nastupio na Croatia openu u Zagrebu te osvojio 1. mjesto.U taekwondou je nastupio na Croatia openu u Rijeci te osvojio 3. mjesto.U kickboxingu je osvojio 1. mjesto na Svjetskom kupu u mađarskom gradu Segedu. Osvojio je 1. mjesto na Croatia openu u Kutini te 1.mjesto na Pozivnom turniru u Krapini na kojem je savladao državnog prvaka. U Sofiji je osvojio 3. mjesto na otvorenom prvenstvu Bugarske, na otvorenom prvenstvu Slovenije u Izlakama osvojio je 2. mjesto kao i na BiH openu u Odžaku. Na otvorenom prvenstvu Mađarske u Budimpešti osvojio je 2. mjesto. Na svom prvom turniru na Plitvicama 2007. osvojio je 1. mjesto te na taj način pokazao da se radi o iznimnom borcu. Mateo posjeduje narančasti pojas u KA TE DO-u i priprema se za polaganje zelenog pojasa. Odličan je učenik drugog razreda OŠ Josipa Kozarca u Lipovljanima. Najviše ga zanima povijest, a u športu mu je idol Tomislav Rosy, europski prvak u kickboxingu i trener lipovljanskog kluba.