Autor: Ivona Šakić, 19. 3. 2009.

Ove godine obilježili smo Dan škole na drugačiji način.

U ponedjeljak je bila organizirana prijateljska utakmica između novljanskih i lipovljanskih rukometaša. Tog dana gost naše škole bio je i Dragutin Pasarić koji je predstavio svoju knjigu „Zauzdani pejzaž“, održao predavanje o putopisu i prikazao dokumentarni film Topot konja, šapat voda.

Kulturno- umjetničkim programom slavilo su u utorak. Na početku programa ravnateljica je pozdravila goste, zahvalila načelniku Općine Lipovljani na suradnjii i pohvalila najuspješnije učenike naše škole. Tamara Slota dobila je priznanje kao najbolja sportašica, a Lucija Puljić kao najbolja rukometašica, ali i učenica s izuzetnim rezultatima u učenju (2. mjesto na županijskom natjecanju iz geografije). U kulturno-umjetničkom programu nastupile su plesne skupine, dramske grupe, recitatori, veliki i mali zbor, tamburaši, Iskrice, te učenica 8. razreda Maja Dam na klaviru. Najveći pljesak je dobio Marko Brebrić, učenik 5.b razreda za solo izvedbu uz pratnju tamburaša.

Na sam Dan škole i rođendan Josipa Kozarca, 18. ožujka, djelatnici škole posjetili su Vukovar i Ilok. U Vukovaru su posjetili Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, te Spomen dom Ovčaru gdje su položili cvijeće i odali počast žrtvama.

Melita Lenička