U Zagrebu

Autor: Ivona Šakić, 25. 11. 2010.

Učenici petih i šestih razreda bili su na terenskoj nastavi 19.11.2010. u Zagrebu. Posjetili su kazalište "Trešnja" gdje su gledali predstavu "Alisa". Predstava je bila smiješna i zanimljiva.
       Nakon predstave uslijedilo je upoznavanje Zagreba. Učenici su se fotografirali i uživali u centru grada. Vidjeli su katedralu i Trg bana J. Jelačića. Šesti razredi obišli su Gornji grad,a peti Donji grad. Petanci su posjetili i Arheološki muzej. Uz mnoštvo kostiju, novca, vaza, oružja i oruđa, najviše im se svidjela mumija.
       Zadovoljni su se vratili kući, a iz Zagreba ih je ispratila duga koja se pojavila nad Zagrebom.

Ivana Zrile, 5.c