Svjetski Dan hrane u PŠ Piljenice

Autor: Ivona Šakić, 19. 10. 2010.

Pripremila učiteljica Tatjana Dlouhi

U PŠ Piljenice 14. listopada obilježili smo Svjetski dan hrane kroz integriranu nastavu i UNICEF-ov projekt pomoć djeci Afrike.
      Dan smo započeli pjesmom, recitacijama i prigodnim igrokazima. Zatim smo na suvremen način ispekli kukuruzni kruh u pekaču.
     Nismo zaboravili ni na tradiciju izrade zimnice našeg kraja, tako da smo od vrijednih baka i mama dobili pekmeze, sušeno voće i čajeve. Sakupili smo recepte i napravili tradicionalnu kuharicu.
     Dok se je našom učionicom širio miris kruha mi smo izrađivali bukete od jesenskih plodova.
     Nakon uspješno izrađenih buketa, učenici su skuhali čaj od lipe, kamilice i mente. Kruh smo izvadili iz pekača, namazali ga pekmezom i ajvarom te smo imali ukusan zdravi obrok.
     Gošća na satu razrednog odjela bila je mama Zrinka Rožić-Krpes koja je donijela prekrasnu košaru punu plodova zemlje i ispričala učenicima kako se spravlja zimnica.
     Svu našu zimnicu i voće ostavili smo za užinu u mjesecima koji slijede.
Bukete smo spremili za prodajnu izložbu koja je održana 17. listopada ispred crkve poslije svete mise.
     Sakupili smo dosta novca koji na naše zadovoljstvo može pomoći djeci Afrike.