Projektni dan u našoj školi

Autor: Ivona Šakić, 15. 10. 2010.

Ove godine Svjetski dan hrane obilježili smo 14. listopada projektnim danom. Svi učenici škole bili su uključeni u mnoštvo kreativnih radionica. Pekli su se kolači, krumpiri, kokice,  palačinke, kuhali sokovi, izrađivali ukrasi od jesenskih plodova… Mirisi jela i kolača širili su se školom, a boje jeseni ukrasile hol.

Gotove proizvode učenici su izložili u holu škole na prodajnim štandovima. Vrijedni mali trgovci sakupljali su donacije za siromašnu djecu iz Afrike. Najviše sredstava prikupili su učenici 8.b i 4. razreda. Naime, škola je od ove godine uključena u projekt UNICEF-a „Škole za Afriku“.  UNICEF u Hrvatskoj provodi mnoge akcije kako bi sva djeca, već od prvih dana života, dobila priliku odrastati u sigurnome i poticajnom okruženju. Od 2008. Godine Ured UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji za zainteresiranim školama, prikuplja sredstva za ovaj projekt. Njime se djeci iz 11 afričkih zemalja želi osigurati pravo na obrazovanje.

Na početku radnog dana bio je prikazan dokumentarni film o djeci u Africi gdje svako treće dijete odrasta u neznanju, siromaštvu i diskriminaciji. Učenicima kojima je dolazak u školu svakodnevna stvar, prikazana su afrička djeca koja nisu ni dobila priliku ići u školu.

Ove godine nastavljamo prikupljati sredstva za Afriku i pozivamo roditelje i mještane da dođu na iduću prodajnu izložbu (pred Božić) jer svatko od nas može pomoći. (Melita L.)

Više fotografija možete pogledati u našoj fotogaleriji.