Dan planeta Zemlje na Opekama

Autor: Melanija Milović, 30. 4. 2024.

Učenici iz područne škole Piljenice i Kraljeva Velika proslavili su ovogodišnji Dan planeta Zemlje, izlaskom iz svojih učionica i provođenjem dana u prirodi na šumskom imanju Opeke. Uz srdačne domaćine, gospodina i gospođu Turas, koji već godinama brinu o imanju, i vodstvo profesora Romana Rosavca sa Šumarskog fakulteta, učenici su se upoznali s ljepotama šume i njezinim živim svijetom.

Tijekom boravka, učenici su sudjelovali u raznovrsnim aktivnostima. Fotografirali su prirodu, glumili u igrokazima te rješavali zagonetke. Također su obilježili Svjetski dan plesa, plešući okruženi zelenilom i pjesmom ptica.

Učenici su odlučili ostaviti svoj trag na imanju sadnjom stabla vrbe. Ovo stablo će ih podsjećati na divan dan proveden u prirodi.

Druženje je završeno uz tradicionalnu igru "graničar", uz koju smo se svi dobro zabavili. Domaćini su se pobrinuli da tijekom cijelog boravka ništa ne nedostaje.

Zahvaljujemo se profesoru Milanu Oršaniću, profesoru Romanu Rosavcu i obitelji Turas što su nam omogućili nezaboravan dan u zajedništvu, učenju te podizanju svijesti o važnosti očuvanja našeg planeta.