„Marijini obroci“ u našoj školi

Autor: Melanija Milović, 15. 10. 2021.

Znate li da svakog dana u svijetu umire 8.000 djece od gladi? Znate li da više od 60 milijuna djece ne ide u školu? Znate li da je u nekim zemljama svijeta potrebno samo 132 kune da bi se dijete nahranilo cijelu školsku godinu?

Mnoge škole u Republici Hrvatskoj uključili su se u projekt „Marijinih obroka“, a od ove školske godine među njima je naša škola, Osnovna škola Josipa Kozarca Lipovljani. „Marijini obroci“ su globalni pokret kojeg podržava mnogo ljudi različitih načina života i podrijetla. Vizija projekta je da svako dijete prima jedan dnevni obrok u svom mjestu obrazovanja i da svi oni koji imaju više nego što im je potrebno podijele to s onima kojima nedostaju i najnužnije stvari. Trenutno projekt hrani 2,058,099 djece u 19 zemalja svijeta.

U srijedu 13. listopada u našoj školi predstavljen je projekt „Marijini obroci“ djeci svih razreda matične škole. Kroz pjesmu, video uratke, prezentaciju, radionice i razgovore djeca su se upoznala s problemom gladi u svijetu te o našoj moći da pomognemo onima koji se s gladi suočavaju. Učenici su imali priliku i kušati kukuruzne i zobene kaše koje se jedu u zemljama gdje djeluju „Marijini obroci“. Upravo takvi obroci koji mijenjaju živote privlače gladnu djecu u učionicu. Oni pune njihove prazne trbuhe tako da imaju energije, mogućnost da uče i priliku za bolju budućnost. Obroci također pomažu obiteljima koje se muče da prehrane svoju djecu.

U našoj školi prikupljati ćemo donacije cijelu školsku godinu te svaki mjesec prikupljene donacije šaljemo „Marijinim obrocima“. Cilj nam je da prikupimo što više sredstava kako bi nahranili što više gladne djece. U tom cilju pomoći će nam i neki lipovljanski obrti i trgovine.

Više informacija o Marijinim obrocima potražite na: https://www.marysmeals.hr/

Marijini obroci - jednostavno rješenje za glad u svijetu.