Priča jesenskog šešira i priča Vile Jesenke

Autor: Melanija Milović, 14. 10. 2021.

Prošloga tjedna učenici petih razreda zajedno s učiteljicom Leom Rugole Heštera proveli su kreativni projekt pod nazivom Priča jesenskog šešira i priča Vile Jesenke u kojemu se od učenika zahtijeva promišljanje, planiranje, stvaranje te kreiranje.

Učenici su samostalno skupljali jesenske plodove: lišće, kestenje, kukuruz, šipak, orahe i sl. te prikupljene plodove pričvršćivali na svoje šešire, odnosno njima ukrašavali svoje lutkice. Svome su šeširu i svojim lutkicama trebali nadjenuti ime te osmisliti priču o svom šeširu koju su trebali naučiti pripovijedati kako bi na satu što bolje mogli prezentirati svoj rad pazeći na govorne vrednote te izražajnost u govoru. Učenicima se zadatak jako svidio te jedva čekaju nove projekte koji ne manjka na satima hrvatskog jezika.