Izdavanje e-potvrda o statusu učenika

Autor: Sanja Baić, 29. 9. 2021.

Potvrde za učenike koje su se izdavale u tajništvu škole od sada možete dobiti i digitalnim putem, preko poveznice https://potvrde.skole.hr/login.

Klikom na poveznicu izdavanje potvrda učenici se mogu prijaviti svojim AAI identitetom (podaci kojima se prijavljuju u e-Dnevnik) ili roditelji svojim pristupnim podacima u sustavu e-Građani (minimalno razina sigurnosti 3) i ispisati digitalnu potvrdu o školovanju.

U padajućem izborniku bira se svrha potvrde.

Potvrde izdane putem ovog portala zamjenjuju u potpunosti potvrde iz škole u svim pravnim poslovima (Zakon o provedbi Uredbe (EU) br. 910/2014 Europskog parlamenta i Vijeća od 23. srpnja 2014. o elektroničkoj identifikaciji i uslugama povjerenja za elektroničke transakcije na unutarnjem tržištu i stavljanju izvan snage Direktive 1999/93/EZ; NN 62/17).

Sustav za izdavanje potvrda podatke o učenicima preuzima iz baze podataka e-Matica.

Za pristup potvrdama otvorite poveznicu:

Učenici se prijavljuju putem @skole.hr računa.

Roditelji se prijavljuju putem sustava e-Građani.

Nakon prijave, otvara se novo sučelje.

U slučaju prijave roditelja u prvom padajućem izborniku pod nazivom Trebam potvrdu za roditelj može odabrati dijete za koje treba potvrdu (ako ima više djece koja se školuju).

Nakon odabira djeteta, roditelj odabire svrhu za koju mu treba potvrda.

U slučaju prijave putem učeničkog računa, odabire se samo svrha potvrde.

Nakon odabira svrhe, kliknuti na Generiraj potvrdu.

Potvrdu je moguće preuzeti odabirom ikone Moje potvrde.

IZDAVANJE POTVRDA ZA UČENIKE

U padajućem izborniku bira se svrha potvrde.

Za pristup potvrdama otvorite poveznicu:

Učenici se prijavljuju putem @skole.hr računa.

Roditelji se prijavljuju putem sustava e-Građani.

Nakon prijave, otvara se novo sučelje.

Nakon odabira djeteta, roditelj odabire svrhu za koju mu treba potvrda.

U slučaju prijave putem učeničkog računa, odabire se samo svrha potvrde.

Nakon odabira svrhe, kliknuti na Generiraj potvrdu.

Potvrdu je moguće preuzeti odabirom ikone Moje potvrde.