Adventski sajam u Lipovljanima

Autor: Ivona Šakić, 21. 12. 2016.

Svaki razred imao je svoj prodajni stol s različitim vrstama proizvoda koje su izradili  učenici uz pomoć učitelja i roditelja iskazujući svoju velikodušnost  doniranjem potrebnih sredstava i uloženim trudom.  Ovoj adventskoj čaroliji pridružili su se mališani i tete Dječjeg vrtića „Iskrica“ svojim raznolikim i maštovitim ukrasima. Češka beseda također nas je oduševila svojim rukotvorinama, a  KPDU „Karpati“ počastio nas  prigodnom posnom večerom. Organizacija žena „Hrvatsko srce“ kao i Udruga žena „Veličanke“ pripremile su slane i slatke kolače dok je Lovačko društvo Lipovljani pripremalo tradicijske kobasice, a  ŠRD Šaran  pečene girice. U podjeli hrane pomagala je Udruga žena „Ruže“. Nakon obilaska izložbenih stolova, kušanja raznih prehrambenih delicija oni najmlađi mogli su se ugrijati i počastiti  čajem ili vrućim  kakaom sa šlagom, a oni nešto stariji mirisnim kuhanim vinom.  Za pripremu toplih napitaka bili su zaduženi kuhari škole te UDVDR Lipovljani.

Bez obzira na niske temperature, sajam je posjećen u izuzetno velikom broju, a posjetitelji su uživali u ugodnoj blagdanskoj atmosferi i idiličnom prizoru našeg  injem okićenog parka. Zadovoljni   uloženim  trudom  i  posjećenošću  veselimo se  idućem  adventskom  sajmu koji će zasigurno ponovno zasjati u istom ili možda  još ljepšem božićnom sjaju.

Zahvaljujemo učenicima, učiteljima, roditeljima i svim navedenim organizacijama koje su sudjelovale te na bilo koji način pomogle ostvarenju ovogodišnjeg adventskog sajma, a posebno  velikom doprinosu Turističke zajednice Općine Lipovljani i Općini Lipovljani.    Budući da je sajam humanitarnog karaktera, sva prikupljena sredstva bit će utrošena za potrebe Učeničke zadruge „Tena“.