Zapažen nastup Iskrica (10. 4. 2008.)

Autor: Ivona Šakić, 11. 4. 2008.

Na početku programa Čokolino višebojac nastupio je zbor, tamburaši i plesno-navijačka skupina Iskrice. Organizatori višebojca bili su iznenađeni kvalitetom programa Iskrica. Naime, u početku su mislili da će program od nekoliko točaka Iskrica narušiti njihovu dinamičnu koncepciju pa su dvije točke Iskrica izbačene. Iskrice su svojim nastupom pokazale da nisu u pravu i da njihova uvježbanost i stručnost mogu konkurirati bilo kojem televizijskom programu. Zaslužile su i nešto više prostora na ovoj stranici pa iznosimo tekst Tine Nerad, novinarke 8.a razreda i ujedno navijačice:
          „U našoj školi postoje mnoge izvannastavne aktivnosti. Jedna od njih je i plesno – navijačka skupina Iskrice. Iskrice okupljaju tridesetak članica juniorske skupine i isto toliko članova kadetske skupine. Vježbe se održavaju srijedom i petkom u 17 sati, a u iznimnim situacijama i češće. Razgibavamo se, vježbamo nove korake, ponavljamo stare plesove i tako nam prođe vrijeme. Budući da su juniori prvi put u Iskricama, naše se voditeljice moraju stručno usavršavati. Idu u Zagreb na seminare i polažu ispite da bi postale voditeljice juniorki u pom-pon plesu i cheeru. Osim voditeljici Mirjani Faltis, za uvježbavanje dinamičnih i teških koreografija možemo zahvaliti Ivani Eler, Andrei Faltis i Ivani Štavalj.
Povodom Dana škole izveli smo nekoliko novih plesova koje pripremamo za državno natjecanje. Pokazali smo se u 4 različita kostima. Teško je naći sponzora za kostime i putovanja pa su i ovaj put troškove snosili naši roditelji.
           Državno natjecanje održat će se 18. svibnja u Osijeku. Istog dana je i krizma u našoj župi pa 6 djevojaka iz 8. razreda neće moći sudjelovati na natjecanju. Iskrice jedine predstavljaju Sisačko-moslavačku županiju. Uvježbale smo cijelu koreografiju koja se sad mora promijeniti. Osmašice su nezadovoljne je su uložile mnogo truda i dizale najteža dizanja, a onaj najvažniji nastup moraju propustiti.“
                                                                                                                            M. L.