Učiteljica Valentina Jugović dobila priznanje za doprinos razvoju sustava zaštite okoliša i održivog razvoja pojedinaca u odgojno – obrazovnom procesu

Autor: Ivona Šakić, 27. 10. 2016.

Početkom tjedna, na svečanosti u Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti u Zagrebu dodijeljena su priznanja za “dostignuća u zaštiti okoliša u 2016. godini”.

Naša učiteljica, Valentina Jugović dobila je priznanje za doprinos razvoju sustava zaštite okoliša i održivog razvoja pojedinaca u odgojno – obrazovnom procesu od strane Ministarstva zaštite okoliša i prirode.

Učiteljica s ostalim učiteljima i djelatnicima škole te uz suradnju općine Lipovljani već dugi niz godina osmišljava i realizira različite ekološke projekte. S tim projektima se kandidira na različite natječaje i natjecanja te postiže izuzetno dobre rezultate. Važnost edukacije i razvijanje ekološke svijesti su joj jako bitni.To je prepoznalo i Ministarstvo zaštite okoliša i prirode te ju je nagradilo jednim takvim priznanjem. Učiteljica će i dalje raditi na tom cilju te tako već sutra kreće u nastavak projekta s Komunalnim poduzećem LIP – KOM u kojem će se educirati prvo školarci, a onda i ostali mještani o pravilnom sortiranju otpada te o mogućnostima koje nam nudi novoizgrađeno reciklažno dvorište.