Svjetski dan hrane 16.10. 2016.

Autor: Ivona Šakić, 20. 10. 2016.

Dan zahvalnosti za Božja dobročinstva i plodove zemlje – Dan kruha

Svečani program započeo je pjesmom Dajemo ti hvalu…

Nakon pjesme uslijedio je ravnateljičin pozdrav svim nazočnim učenicima, učiteljima i roditeljima. Nastavnica Verica upriličila je program prezentacijom velikih djela Majke Tereze. Učenice 8. razreda čitale su o njezinim humanitarnim pomaganjima i moralnim veličinama čovjeka kojem je nekada potrebno pokazati pravi put. Danu zahvalnosti za Božja dobročinstva prisustvovao je i župnik Tomislav Pavlović koji je na početku blagoslovio sve prisutne i prelijepu izložbu s mirisnim svježim pekarskim proizvodima. Nakon čitanja riječi Božje uslijedio je psalam pod nazivom Gospodine, pomozi nam da te više ljubimo, Gospodine pomozi nam da te više ljubimo.

Molitvom i pjesmom, baš kao što je i započeo završio je svečani program i uslijedilo je ono najslađe, kupovina i degustacija svakojakih poslastica.

Svaki razred imao je samo za sebe prekrasno uređen stol s različitim proizvodima pod zajedničkom temom: „Hrana kao dar“. Razredi su se prezentirali ovim proizvodima:

2.a i 2.b kolači s pekmezom

3. r. kolači s makom

4. r. kolači s orasima

5.a jabuke (kolači s jabukama)

5.b kiflice i mufini

5.c kolači s medom

6.a okusi Slavonije

6.b kolači i kiflice

7.a buhtle

7.b sitni kolači

7.c čokolada i šumsko voće

8.a i 8.b palačinke, kokice

Svi su obišli stolove i probali što im se najviše svidjelo. Prikupljeni novac uložit ćemo u potrebnu opremu naše škole. Naravno da nismo  zaboravili one ljude kojima je hrana na našoj općini najpotrebitija tako da smo sa svakoga stola spakirali ponešto i za njih.

Vjeroučiteljica će s učenicima obići obitelji, ostaviti poklone i barem ih na trenutak uveseliti razgovorom i druženjem.

Tako je humanitarnom akcijom završilo naše obilježavanje Svjetskog dana hrane.