Državna smotra učeničkih zadruga

Autor: Ivona Šakić, 20. 10. 2016.

Ove godine i naša učenička zadruga „Tena“ sudjelovala je na državnoj smotri. Naše učenice Dorotea Goršek 8.a i Josipa Debeljak 8.b te nastavnice Valentina Jugović i Mirela Letvenčuk, predstavljali su našu UZ „Tena“.

Smotra se održala u gradu Zadru u Arsenalu od 4. – 7. listopada 2016. godine. Naši predstavnici prodavali su: džem od smokvi, pekmez i čaj od šipka, sirup od jabuka, krušne mrvice, rezance za juhu, od koprive i cikle, te taranu. Kako bi još bolje upoznali ljude sa zavičajem iz kojeg dolaze, prodavale su i drvene suvenire zavičaja. Nakon izložbe bile su smještene u hostelu i ovim putem žele zahvaliti Mladenačkom hostelu, HUUZ-u i OŠ Petra Preradovića.

Dorotea i Josipa te nastavnice Valentina i Mirela vratile su se kući sretne i ponosne na našu malu UZ „Tena“ i njezin uspjeh.

EMISIJU O PREDSTAVLJANJU NAŠE ZADRUGE MOŽETE PRATITI NA ŠKOLSKOM SATU (HRT).