Veseli dan 2016.

Autor: Ivona Šakić, 23. 6. 2016.

U ponedjeljak, 6.6.2016. godine održane su kao i svake godine dosada sportske igre 4. razreda pod nazivom Veseli dan.
Cilj Veselog dana je kroz veselje, smijeh i zabavu pokazati što bolju spretnost, uvježbanost i motoričku sposobnost u izvođenju igara koje su spoj različitih elemenata koje učenici i tako vježbaju na satu tjelesne i zdravstvene kulture.
Tim natjecanjem učenici 4. razreda se ujedno i opraštaju od svojih prijatelja i učitelja/ica iz nižih razreda te odlaze u više razrede.

Domaćin ovih Igara je bila PŠ Nova Subocka koja je dobila zadatak osmisliti dvije nove igre („Slalom geom. tijela“ i „Slagalicu  lika djeteta“) te uz četiri stare pripremiti rekvizite, sav potreban materijal za rad te naravno uz pomoć ostalih kolega i kolegica pripremiti djecu za izvođenje tih igara.
       Veseli dan je održan u sportskoj dvorani u matičnoj školi.
       Igre je otvorila ravnateljica Mirjana Faltis, a ove godine čast biti voditeljicom je pripala učenici 8. razreda Matei Dujić.
       Natjecatelje su pripremale/li učiteljice i učitelji razredne nastave, a u ostvarenju i realizaciji igara su pripomogli  također i domar, asistenti u nastavi, pripravnici i računovotkinja. Zahvaljujemo svima na pomoći!
       Sportske igre su započele razgibavanjem uz glazbu i koreografiju učenika i učiteljica iz PŠ Nova Subocka, nakon čega je početo izvođenje igara.
       Veseli dan je bio zaista veseo jer su se tu našli zečići, skakavci, bubamare, ježići i vjeverice.
       U nizu igara u kojima je pokazana iznimna spretnost, brzina, uvježbanost i dobre motoričke sposobnosti pobjedu je odnijela skupina JEŽIĆI .
       Podjelom medalja (svima zlatna zbog sudjelovanja) završen je Veseli dan, nakon čega su se učenici i učitelji okrijepili i nastavili družiti u školskom arboretumu.
       Zahvaljujemo svima natjecateljima  i pomagačima na uspješnoj realizaciji ovogodišnjeg Veselog dana!

Učitelji PŠ Nova Subocka