Literarci u Zagrebu 3. lipnja 2016.

Autor: Ivona Šakić, 6. 6. 2016.

Po 11. put Naklada „Ljevak“ organizirala je literarni natječaj za učenike osnovnih škola u RH. Na natječaj su se prijavile 153 škole iz LIJEPE NAŠE, a sudjelovalo je 458 učenika pod vodstvom 136 mentora. Josipa Debeljak, učenica 7. razreda, osvojila je prvo mjesto ispred Sisačko- moslavačke županije svojim ostvarajem BUDI KIŠA. Njena mentoica je Ana Doležal. Svečana dodjela nagrada i priznanja organizirana je 3. lipnja u Klubu književnika u Zagrebu. Josipa je vrlo izražajno pročitala svoju pjesmu i tako prezentirala školu koju pohađa. Treba istaći da je Josipa osvojila nagradu i u Donjem Muću u Dalmatinskoj zagori radom Prvosvibanjski majpan (majban) i tako dokazala svoju veliku sposobnost pismenog izražavanja.

Čestitamo Josipi na postignutim rezultatima!

BUDI KIŠA…

Moj život se vrti.
Šapat kiše budi sjećanja.
Kucaju u mojem malom dječjem srcu lutkice
koje sam vodila seoskim dvorištem u šetnju.

Čuvam duboko u sebi
bezbrižno djetinjstvo među mirisom lipa.
Igram se u mislima s maminim poljupcima
dok kapi kiše ljube stakla mojega prozora.
Probudila je kiša zaspalo djetinjstvo u meni.