Posjet djelatnika DVD-a Lipovljani našoj školi

Autor: Ivona Šakić, 23. 5. 2016.

U petak 20. svibnja našu su školu posjetili djelatnici DVD-a Lipovljani Zlatko Pješ i Aleksandar Milićević. Gospodin Pješ učenicima 1. – 4. razreda održao je predavanje što je potrebno znati prilikom vatrogasne intervencije, odnosno što oni moraju učiniti u slučaju požara. Provjerio je znaju li hitni broj vatrogasaca te znaju li im prenijeti potrebne informacije o mjestu i vrsti nesreće. Upoznao ih je sa svim što trebaju poduzeti nađu li se u opasnosti poput požara ili potresa, kako se ponašati i kako se uvijek treba odraslima obratiti za pomoć. Zatim su uslijedile igre i kvizovi o naučenom, a na kraju ih je sve pozvao da se pridruže mladim vatrogascima u DVD-u Lipovljani.

Gospodin Milićević u posjet našoj školi doveo je potražnoga psa Kiru, koja je ponajviše oduševila naše učenike i koji su uživali u interakciji s njom. Učenici i učiteljice bili su vrlo zainteresirani predavanjem i zadovoljni naučenim te su predavanje napustili s puno novih informacija.

Učenici i djelatnici naše škole imat će do kraja nastavne godine priliku  praktično  primijeniti stečeno znanje kroz vatrogasnu vježbu simulacije požara i  njegovog gašenja odnosno  provedbe pravilne evakuacije svih tada zatečenih u školi.