Nagradno putovanje u Slavonski Brod

Autor: Ivona Šakić, 21. 4. 2016.

Literarci naše škole prijavili su se na natječaj u organizaciji Turističke zajednice Slavonskog Broda, a tema je bila MOJA LIJEPA SLAVONIJA KRAJ SAVE.

Na nagradnom putovanju koje se održalo 19. travnja 2016. prisustvovali su literarci osamnaest škola iz Republike Hrvatske, a među njima i naši literarci s mentoricom Anom Doležal. Dolazak je obilježen susretom učenika s likovima Hlapićem i majstorom Mrkonjom ispred Ivanine kuće. Poslije fotografiranja svih sudionika putovanja išli su gledati kazališnu predstavu Šuma Striborova, zatim su u Muzeju tambura prisustvovali koncertu Endia. Nagradno putovanje nastavilo se uz Savu sve do Bošnjaka. Bio je to još jedan u nizu uspjeha naše literarne grupe, a  nadamo se da će ih do kraja godine biti još. (A. Doležal)