Gori lampa nasrid Vinkovaca

Autor: Ivona Šakić, 13. 4. 2016.

Nakon dva susreta osnovnih škola koje nose ime po šumaru i pripovjedaču Josipu Kozarcu, a koja su održana u našoj školi, domaćin ovogodišnjeg 3. susreta bila je Osnovna škola Josipa Kozarca iz Vinkovaca. Petnaest učenika i djelatnika naše škole 7. travnja prisustvovalo je 3. susretu. Oni su svojim likovnim, literarnim, dramskim, recitatorskim i glazbenim nastupom uveličali taj dan.

Po dolasku u najstariji europski grad Vinkovce, najprije smo razgledali interijer škole, provozali se u pratnji domaćina središtem grada, položili cvijeće i zapalili svijeću na Kozarčevom grobu, pogledali njegovu rodnu kuću, prošetali uz rijeku Bosut i slikali se kod Kozarčevog spomenika, a zatim uputili u hotel ADMIRAL gdje se održavao program u kojem su nastupale sve škole koje nose njegovo ime.

Naša se škola predstavila dramskom igrom „Što je ljepota“ učenika sedmih i osmih razreda te krasnoslovom učenika trećega razreda. Učenica Erika Petriljak Kostelac krasnoslovila je pjesmu Grigora Viteza „Što mi se tužio hrast“, a učenik Petar Mihalić pjesmu „Strah“ istoga autora. Za vrijeme ručka zabavljali su nas mali pjevači, a našu školu predstavljao je Manuel Zeman. On je svojim nastupom oduševio sve nazočne i dobio najveći aplauz.

Za vrijeme večere dogovoreno je kako će se idući, četvrti, susreti osnovnih škola Josipa Kozarca održati u Josipovcu Punitovačkom te se radujemo što ćemo i njih posjetiti.

Nakon programa svoje slobodno vrijeme proveli smo u šetnji prekrasnim gradom i njegovim središnjim parkom koji nas je iznenadio proljetnicama.

Zahvaljujemo domaćinima i ravnatelju škole na srdačnom susretu i izvrsnoj organizaciji. Sve što je lijepo ostaje u trajnom sjećanju. (A. Doležal i I. Marenić)