Dan škole 2016.

Autor: Ivona Šakić, 30. 3. 2016.

Dan škole smo ove godine obilježili kroz projektni dan pod nazivom „Suradnja i zajedništvo“. Učenici naše škole podijelili su se u petnaest skupina, sedam skupina nižih razreda i osam skupina viših razreda. U našim su se skupinama izmiješali učenici svih razreda, matične i područnih škola, izmiješali su se i učitelji, učionice i nastavni predmeti, ali ipak svi su imali isti cilj: ostvariti suradnju, zajedništvo i razumijevanje. Tijekom prva  tri školska sata učenici su učili kroz igru i stvaralaštvo na najrazličitije načine prema napucima svojih učitelja mentora. Četvrti sat  pripremali su panoe i prezentacije svojih radionica kako bi ih predstavili na petom, otvorenom satu.

Otvoreni sat odvijao se u školskoj dvorani. Započeo je veselo pjesmom i plesom, a zatim su se naši  mali voditelji obratili svim okupljenima uz pozdrave i prigodne stihove o suradnji, zajedništvu i razumijevanju.

Ravnateljica Mirjana Faltis pozdravila je sve nazočne i s nekoliko riječi uvela nas u naš otvoreni sat. Načelnik Općine Lipovljani gospodin Mario Ribar  također se u svom obraćanju nadovezao na prigodnu temu te svim učenicima i djelatnicima čestitao Dan škole.

Zatim su nam rad svojih radionica prezentirali učenici svih skupina. Iako su sve skupine imale istu osnovnu temu, zajedništvo i suradnja, teme radionica bile su raznolike i potpuno drugačije. Bogatstvo inspiracije pokazalo se i u bogatstvu prezentacija. Pjesma, ples, dramski izraz, priče pa čak i modna revija pokazale su nam veliku lepezu naše suradnje i zajedništva uz pomoć kojih možemo sve lakše ostvariti. Naš otvoreni sat završili smo na isti način kako smo ga i započeli -  zajedničkom pjesmom „Ako želiš dozvat druga“.

Prije odlaska kući učenici su ispunili evaluacijske listiće u kojima su mogli ocijeniti  koliko su zadovoljni svojim radionicama, odnosno organizacijom i izvedbom cijelog projektnog dana.

I ove smo godine posebno ukrasili panoe naše škole. Gornji kat škole krasi izložba radova pod nazivom „Zajedništvo, suradnja, razumijevanje“ koja se nadovezuje na temu našega projektnoga dana, a kroz simbolične radove pokazuje važnost svakoga pojedinca unutar zajednice i potrebu da svi surađujemo.

Osim toga u holu škole izloženo je svih petnaest panoa na kojima su pokazani rezultati radionica našega Dana škole.