Mladi tehničari

Autor: Ivona Šakić, 12. 11. 2015.

Od ove školske godine, 2015./16., u našoj školi djeluje i skupina mladih tehničara. Izuzetan interes i posebne vještine u skupini su pokazali učenici V. razreda: Ema Meznarić, Lucija Mokri, Luka Mokri i Mihael Toth.
Odlučili smo napraviti maketu broda „Adrian“ prema nacrtu dipl. ing. Bojana Zvonarevića objavljenog u časopisu „ABC tehnike“ br. 3 (569) u šk. god. 2013./14.
Za izradu makete broda koristimo karton.

Nalazimo se svaki tjedan, utorkom i petkom. Na našim susretima je vesela i opuštena atmosfera. Priskačemo u pomoć jedni drugima, dajemo ideje za poboljšanje uratka i učimo jedni druge kako npr. čitati nacrt. Učimo se vrednovati naše uratke, uočavati nedostatke i u hodu ih popravljati, zapravo, njegujemo pozitivni natjecateljski duh.
      Trenutno su na stranicama naše škole fotografije početne faze izrade makete broda, a nadamo se uskoro novim fotografijama na kojima ćete moći vidjeti i gotov uradak, maketu broda.
      Voditeljica ove skupine  smatra da su ovo prvi koraci ovih vrijednih učenika ka mogućem nastavku njihovog osmogodišnjeg školovanja u jednom od tehničkih zanimanja, što bi bilo i njeno osobno zadovoljstvo.

Voditeljica: Meri Čevizović, dipl.ing.