Dan jabuka u PŠ Kraljeva Velika

Autor: Ivona Šakić, 23. 10. 2015.

20.listopada 2015. godine obilježili smo Dan jabuka u našoj školi.

Kroz niz različitih i zanimljivih aktivnosti uočili smo važnost jabuke. Saznali smo koliko je jabuka zdrava te bogata vitaminima i hranjivim sastojcima.

Pronalazili smo skrivene jabuke i pričali priče o njima. Degustirali smo domaće proizvode od jabuka ( pite, štrudle, pekmeze, kompote i sokove ) koje su nam pripremile vrijedne mame.

Na satu likovne kulture učenici su od glinamola izradili ukrase u obliku jabuka,a svoju spretnost u igrama s jabukama učenici su pokazali na satu tjelesne i zdravstvene kulture.

Učenici PŠ Kraljeva Velika