Maturalac osmih razreda

Autor: Ivona Šakić, 2. 10. 2015.

Početkom ove školske godine naši osmaši su bili na maturalcu u Zaostrogu. Što su radili i što su vidjeli, pročitajte...

3.9.2015. godine krenuli smo na put u Zaostrog. U busu je bila odlična atmosfera. U Zagrebu nam se priključio animator Tomislav. Nakon nekoliko sati vožnje posjetili smo tvrđavu Klis. Obišli smo tvrđavu te se zaustavili kod streličarstva. Svatko od nas je imao priliku okušati se u strijeljanju. Nakon razgledavanja nastavili smo put. Put je trajao dugo, ali se isplatilo jer je u Zaostrogu bilo nezaboravno. Kada smo došli večerali smo, smjestili se u sobe i spremili se za disko. U disku je bilo veselo. Stekli smo i neka nova prijateljstva sa učenicima OŠ Brezovica. Nakon završetka diska uputili smo se u svoje sobe na spavanje. U 7:45  su nas probudili animatori, a već u 8:15 smo imali tjelovježbu te nakon nje doručak. U 9:30 smo krenuli u Makarsku. Posjetili smo Malekološki muzej i pojeli sladoled na rivi te se zaputili natrag u hostel. Spremili smo se i otišli na kupanje. Nakon kupanja bila je poslužena večera, a nakon nje smo imali organiziran disko.  U subotu ujutro otišli smo na vožnju lađama na Neretvi. U vožnji i razgledavanju smo uživali. Nakon povratka sa Neretve opet smo se kupali. Naši animatori su organizirali utrku kajacima. U finalu su bili: Luka, Jakov i Tamara. Tamara je zasluženo odnijela pobjedu. U 17 sati izašli smo iz hostela i prošetali do samostana. Razgledavali smo unutrašnjost crkve te prošetali vrtom. Kada smo se vratili imali smo organizirano streličarstvo, vožnju biciklima i rolanje. I ovu večer smo imali disko. Bilo nam je prekrasno, ali ujedno i žao jer je sutradan grupa iz Brezovice otišla. U nedjelju ujutro smo imali tjelovježbu i doručak. Kupali smo se do popodnevnih sati. Poslijepodne smo imali igre u kojima su se natjecali 8.a. i 8.b. Bilo je izjednačeno. Navečer smo imali zabavni program. Nakon kratkog plesa naši animatori su pripremili prezentaciju o našem petodnevnom boravku u Zaostrogu. Tu večer smo nakon zabavnog programa izašli u šetnju i počastili se pizzom. U ponedjeljak ujutro smo se probudili, spakirali kofere i krenuli na doručak. Okupali smo se zadnji put i zaputili u Lipovljane. Na putu prema Lipovljanima stali smo u sokolarskom centru u kojem smo nešto i naučili te nastavili put. Roditelji su nas radosno dočekali, a mi smo se vratili s puno novih iskustva.

Na ovom prekrasnom putovanju zahvaljujemo našim razrednicima Valentini i Franji, nastavnici Ivani, animatorima, vodičici Viktoriji, vozaču te posebice našim roditeljima.(Matea Dujić)