Vatrogasna vježba u PŠ Stara Subocka

Autor: Ivona Šakić, 15. 6. 2015.

12. 6. 2015. godine, u dogovoru s predsjednikom DVD-a Stara Subocka, Miroslavom Zrinskim, organizirana je vježba evakuacije učenika iz škole zbog opasnosti od proširenja  (zamišljenog) požara koji je buknuo u spremištu pored školske zgrade.

Prije početka vježbe u školu je došao Davor Štimac, predsjednik i zapovjednik Vatrogasne zajednice grada Novske, i održao predavane o  opasnostima od požara. Upoznao je učenike s vježbom koja će se izvesti. Zajedno s učenicima obavijestio je vatrogasce o požaru. Zasvirala je sirena. Polako su svi izašli iz škole na sigurno i promatrali vatrogasce na djelu. Prvi je stigao DVD Stara Subocka, a za njima kamion iz Novske.  Sakupili su se i mještani te na kraju vježbe zajedno s učenicima nagradili vatrogasce velikim pljeskom.

Svi učenici pozvani su u dvorište DVD-a Stara Subocka gdje su se okrijepili hladnim sokom. Razgledali su vozila i opremu te ponovili što su sve naučili taj dan. Za nagradu su dobili vatrogasne bojanke.

Hvala DVD-u Stara Subocka i Vatrogasnoj zajednici grada Novske.

Učenici i učiteljice PRO Stara Subocka