Posjet Vukovaru

Autor: Ivona Šakić, 8. 6. 2015.

U utorak, 26. 05. osmi razredi posjetili su Vukovar. Krenuli su u  7:00 h te su nakon duge i ugodne vožnje stigli u Vukovar. Tamo su posjetili bolnicu u kojoj su vidjeli kako je to izgledalo tijekom Domovinskog rata.  Zatim su posjetili Ovčaru gdje su se pomolili za sve poginule hrvatske branitelje. Nakon Ovčare posjetili su Memorijalno groblje.

Zatim su otišli na ručak u restoran Le Rich na Dunavu. Nakon ručka posjetili su Gradski muzej u dvorcu Eltz. Oko 17 h krenuli su kući i s ovog izleta ponijeli jedno novo iskustvo te novo mišljenje o Domovinskom ratu.