Dan nacionalnih manjina u našoj školi

Autor: Ivona Šakić, 1. 6. 2015.

U subotu, 23. svibnja u 11 sati, učenici naše škole koji uče češki,  slovački i ukrajinski jezik po modelu C, priredili su Dan nacionalnih manjina. To je već 4. takav susret koji naši učenici pripremaju zajedno sa svojim učiteljicama. Gosti susreta bili su učenici iz Zagreba koji uče češki jezik, a našoj školi su uzvratili posjet.

Naime, prije dvije godine naši učenici koji uče češki jezik, bili su gosti Češke besede Zagreb. Svi zajedno održali su kulturno-umjetnički program i oduševili sve prisutne. U sportskoj dvorani gdje se održavao program bili su štandovi manjinskih udruga kao i štand obitelji Ožoga i UZ „Tena“. Na kraju programa gosti iz Zagreba organizirali su radionicu pod nazivom „PUTOVANJE ČEŠKOM REPUBLIKOM“, a učiteljice naše škole „PUTOVANJE SLOVAČKIM I UKKRAJINSKIM GRADOVIMA“. Organizator programa bila je naša škola, a udruge su se priključile sa svojom gastronomskom ponudom. (A.Doležal)