2. susret škola Josipa Kozarca

Autor: Ivona Šakić, 31. 3. 2015.

Prošle godine naša škola je bila inicijator 1. susreta škola Josipa Kozarca te smo ugostili škole koje nose njegovo ime. Ove godine smo ponovili domaćinstvo . U goste su nam došli učenici i njihovi voditelji iz Osnovne škole „Josip Kozarac“ Josipovac Punitovački, Osnovne škole Josipa Kozarca  Slatina, Osnovne škole „Josip Kozarac“ Soljani i Osnovne škole Josipa Kozarca Vinkovci.

Program je održan u novouređenom Društvenom domu Lipovljani.

Na početku 2. susreta škola Josipa Kozarca  goste je pozdravila  ravnateljica škole Mirjana Faltis,  a zatim su razmijenjeni pokloni sa školama gostima. Ove godine svaka  škola nam je donijela sadnicu koju ćemo zasaditi u naš školski arboretum i koja će zauvijek nositi određenu priču, sjećanje na školu koja ju je poklonila.

Program smo započeli mi kao domaćini   pjesmom Naša škola u izvedbi učenika nižih razreda. Pjesmu je napisala učiteljica razredne nastave Anita Hrup, a uglazbio je Jasenko Horvat.

Zatim je uslijedila scenska igra Što je ljepota? Škola nam daje znanje , ali nas uči i što su prave ljudske vrijednosti. Što je ljepota uistinu, saznali smo od učenika dramske skupine pod mentorstvom učiteljice Martine Đanić.

Osnovna škola „Josip Kozarac“ Josipovac Punitovački pokazala nam je kroz pjesmu i ples svoje uskrsne običaje. Njihova mentorica je učiteljica Anica Popović.

Učenice Osnovne škole Josipa Kozarca Slatina predstavile su nam se sa scenskom igrom "Mala velika nestrašljivica". Njihov mentor je učitelj hrvatskog jezika Denis Ostrošić.

Osnovnu školu Josipa Kozarca Vinkovci predstavio je mali orkestar pod nazivom „Slavonska svita“. Izveo nam je nekoliko pjesama vinkovačkog kraja. Njihov mentor je učiteljica Zdenka Ivanković.

Skupina učenika Osnovne škole „Josip Kozarac“ Soljani izvela nam je dječju igru svog mjesta i zavičaja pod nazivom „Soljanske dječje igre“. Njihova mentorica je učiteljica Tanja Suhorski.

Poslije programa svaka se škola sa svojim domaćinima uputila nazad u školu na svečani ručak.
Pozdravljamo vrijedne kuhare i ostalo osoblje na prekrasno postavljenim stolovima, ukusnom  ručku i vrhunskoj posluzi.  Također zahvaljujemo kuharu Ivanu i teti Dubravki iz Dječjeg vrtića Iskrica na ukusnim i vrućim kiflama i fritulama s kojima smo se svi  počastili  u pauzama programa.
Nakon raznovrsnog programa i nezaboravnog druženja  uslijedila je zajednička fotografija  te se svaka škola uputila kući. Ostale su samo slike i prelijepa sjećanja.
Dogodine u Vinkovcima, vidimo se na 3. susretu škola Josipa Kozarca!

Novinarska skupina