Svečani program povodom Dana škole

Autor: Ivona Šakić, 30. 3. 2015.

Svečani program povodom Dana naše škole počeo je u 10,00 sati himnom koju je izveo mali pjevački zbor.

Nakon što su nam se obratili naši voditelji,  ravnateljica Mirjana Faltis uputila nam je nekoliko uvodnih riječi pozdrava te kratko predstavila školu, njene uspjehe i planove.

Zatim se svim prisutnima obratio načelnik Općine Lipovljani  gospodin Mario Ribar. Čestitao je učenicima i djelatnicima Dan škole, pohvalio  dobru suradnju i  naglasio važnost ulaganja u našu djecu. Gradonačelnik Grada Novske također nam se obratio s prigodnim  riječima i navijestio nove projekte i suradnju.

Dožupan  Marin Piletić pozdravio je nazočne  te se također pridružio  čestitkama i dobrim željama.

Cijelu školsku godinu učenici naše škole su sa svojim učiteljima na što zanimljiviji i njima svojstven način prolazili  kroz  čak osamnaest školskih predmeta. Kada učenik zavoli pojedini predmet, uči ga sa zadovoljstvom i zanimanjem i pritom postigne  odlične  rezultate,  onda je to veliki uspjeh ne samo učenika već i njegovog mentora. Iako još natjecanja još traju  do sada najbolji su nagrađeni:

Ženska rukometna ekipa osvojila je na županijskom natjecanju 3.mjesto. To su učenice: Erika Toth, 8.b, Antonija Štavalj, 8.b, Manuela Sopić, 8.a, Dorotea Vulić, 8.b, Margareta Kokolek, 8.a, Gabriela Kojnok, 8.b, Matea Dudaš, 8.a, Melani Panižić, 7.a, Gabriela Žabek, 6.a, Sara Zeman, 6.b, Ivana Babić, 6.b, Antonela Kojnok, 8.b, Martina Dzjama, 8.a, Dorotea Goršek, 6.a. Njihov mentor je nastavnik Georgije Šeba.

Najsportašicom smo  proglasili našu Antoniju Štavalj koja je sudjelovala na županijskom natjecanju iz rukometa, odbojke i badmintona. Njezin mentor je također nastavnik Georgije Šeba.

Osvojili smo 2. mjesto na županijskoj vjeronaučnoj olimpijadi. Učenici Klara Ćosić, Mateo Matoš, Matea Dujić i  Ivan Milinović s mentoricom, vjeroučiteljicom Vericom Razum Hrmo.

Naši literarci stihovi pišu kao od šale i slažu pjesmice velike i male. Postigli su velike uspjehe. To su:  Klara Ćosić, Andrea Mađar i  Tihana Srdarević. Njihova mentorica je učiteljica Anka Doležal.

Tihana Srdarević na županijskom natjecanju iz engleskog jezika postigla je zavidno 1. mjesto. Njezina mentorica je učiteljica Sanja Martić.

Klara Ćosić ove je godine na županijskom natjecanju iz geografije osvojila 3. mjesto, a iz povijesti 1. mjesto. Njezine mentorice su učiteljica geografije Ivana Toth i učiteljica povijesti Martina Đanić.

Tihana i Klara naše su osmašice koje su se najviše isticale na svim područjima te su zato proglašene najučenicama naše škole te prigodno tome i lijepo nagrađene.

Matica Hrvatska Lipovljani svake godine prati i nagrađuje najkreativnije učenike u literarnom i scenskom izričaju. Tako je i ove godine nagradila naše literarce: Tihanu Srdarević, Klaru Ćosić i Andreu Mađar.
                                                                                    Novinarska skupina