22. prosinca u 18,00 sati ispričana je prekrasna božićna bajka u našoj školi

Autor: Ivona Šakić, 13. 1. 2015.

Bosonoga djevojčica duge smeđe kose, tužnog lijepog lica, nesretna krasotica...  Studen, zima, snijeg polako sipi, novogodišnja je noć. Nitko ne osjeti njenu hladnoću, ne čuje njen vapaj „Šibice, šibice, molim vas kupite šibice ...“ Koliko može plamen šibice zagrijati srca, pobuditi suosjećanje, probuditi pravu čaroliju, radost, smisao Božića?

Božićna bajka Djevojčica sa šibicama  oživjela je na našoj pozornici. Upalivši prvu šibicu djevojčica je ugledala pročelje bogate kuće, besprijekorno namještenu, sjajilo savršenstva, ali borba obitelji za samo materijalno uništila je duh Božića. Hladnoća ju je natjerala da upali još jednu i gle čuda otvorilo se novo pročelje, siromašnija, ali skladnija obitelj ugrije njeno premrzlo srdašce. Tako odluči upaliti i treću šibicu i nikada joj više ne bude hladno. Josip, Marija i njihovo novorođeno malo djetešce zauvijek su zagrijali njeno srce i iscrpljeno promrzlo tijelo. Kako njezinim, tako je i našim tijelom zavladao božićni duh, zagrijao nas i ispunio čitavo naše biće. Svi smo mi djeca božja zato nikada ne zaboravimo pravi smisao ovog posebnog blagdana.

Zahvaljujemo  svim sudionicima programa, našim učenicima, učiteljima i ostalim djelatnicima  na prelijepom božićnom program. Velika hvala i vrijednim suradnicima, bitnim partnerima i svim uzvanicima koji su nam učinili 2014. godinu još posebnijom.