Osnovna škola Josipa Kozarca Lipovljani

Novi uspjeh naših učenika u kickboxingu

Autor: Ivona Šakić, 16. 11. 2009.

U glavnom gradu Mađarske, Budimpešti, održan je 13. međunarodni kickboxing kup po pravilima WAKO svjetske kickboxing federacije. Na turniru su nastupala 275 natjecatelja iz Poljske, Austrije, Slovačke, Hrvatske i Mađarske.
Republiku Hrvatsku predstavljali su samo natjecatelji iz Lipovljana. Na tom turniru nastupa najbolji svjetski kickboxing klub “Kiraly team“ iz Budimpešte. Njihovi borci redom su prvaci svijeta i pobjednici Svjetskog kupa. To je kickboxing mašinerija. U svakoj težinskoj kategoriji nastupaju i uglavnom su pobjednici u tim kategorijama.
Lipovljanske munje bez straha su stale na vrući budimpeštanski tatami.

Ilir Suhonjić, Filip Vincent i Antonio Brkić osvojili su 5. mjesta. Karlo Ksenić izgubio je borbu za 3. mjesto te osvojio 4. mjesto.Blaženka Jolić iz Područne škole Kraljeva Velika osvojila je 3. mjesto kao i Tino Milinović, koji je izgubio borbu od Sasa iz Kiraly teama.Marin Štimac osvojio je 2. mjesto izgubivši finale od Gergoa iz Kiraly teama.
I tada preokret.
Mateo Matoš u četvrtfinalu pobjeđuje Molnara iz Budimpešte 12:2, u polufinalu Ksenića iz Lipovljana, a u finalu Klucsaia iz Kiraly teama 8:5 te osvaja 1. mjesto.

Najveće iznenađenje priredio je Dario Rukavina, učenik 3. razreda Područne škole Kozarice. Dariu je to bio prvi nastup na nekom turniru. U svojoj prvoj borbi odmah je za suparnika imao Lengyela iz Kiraly teama, koji trenira četiri godine. Svi su bili uvjereni da je to to, ali ne i Dario, koji s lakoćom pobjeđuje sa 6:0. Trener Kiraly teama ostao je bez teksta. U polufinalu dolazi neiskustvo do izražaja i Dario gubi od Szentpeteria. U borbi za 3. mjesto Dario za suparnika dobija Siffera iz Kiraly teama. Poput najiskusnijeg natjecatelja Dario pobjeđuje 2:1 i osvaja 3. mjesto. Rezultat vrijedan zlata.
Lipovljanske munje neće nastupati na vrlo značajnim turnirima u Sloveniji i Bosni i Hercegovini 21. i 28. 11. zbog pomanjkanja materijalnih sredstava. Sljedeći nastup imaju u Szegedinu 5. i 6. 12., gdje će nastupati na 10. Geoview Santa Claus cupu, na kojem nastupa krema europskog kickboxinga.