Otvoreno orintološko prvenstvo sjeverozapadne Hrvatske

Autor: Ivona Šakić, 28. 11. 2012.

U Društvenom domu u Lipovljanima, 23., 24. i 25. 11. 2012.  održano je 16. Otvoreno orintološko  prvenstvo sjeverozapadne Hrvatske.

Ukupno je izloženo 373 ptice (kanarinci, papige, egzotične ptice, ptice europske faune i križanci). Izlagalo je 38 izlagača iz cijele  Hrvatske ( Zagreb, Rakitje, Sisak , Petrinja, Karlovac, Lipovljani, Novska, Daruvar, Nova Gradiška, Bilje, Višnjevac, Josipovac, Popovača, Osijek) .

Osim izložbe održano je i natjecanje. Sveukupni pobjednik je Dražen Dokletal iz Osijeka, a ekipni je pobjednik Društvo za zaštitu i uzgoj ptica pjevica Osijek.

Osim što su  posjetioci  mogli u subotu i nedjelju pogledati  izložene ptice, mogli su uživati i u izložbi likovnih radova  učenika nižih razreda OŠ Josipa Kozarca. S obzirom da su  radovi na temu ptice  vrlo maštoviti , originalni i izrađeni  različitim tehnikama, teško je bilo izabrati one najuspješnije.  Prosudbena komisija koju su sačinjavali Maria Zeman, učiteljica razredne nastave koja je postavila  izložbu te Matija Josipović , predsjednik organizacijskog odbora Društva za uzgoj i zaštitu ptica, odlučili su nagraditi  radove sljedećih učenika:

1. mjesto osvojila je Josipa Debeljak, učenica  4. razreda iz Lipovljana,
  2. mjesto je osvojio Lorian Šolaja, učenik 2. razreda iz Stare Subocke, a
  3. mjesto su podijelili Ana Duvnjak ,učenica 2.razreda iz Nove Subocke i  Mihael Baić, učenik 3. razreda iz Kraljeve Velike.

Medalje i priznanja učenicima je uručila ravnateljica škole Mirjana Faltis.

Učiteljice i učenici uložili su puno truda u izradi radova, stoga ćete ih ponovo moći vidjeti nakon zimskih praznika u našoj školi. Nadamo se da će se i idućih godina nastaviti ova lijepa suradnja s Društvom za uzgoj i zaštitu ptica iz Novske.

Novinarska skupina OŠ Josipa Kozarca Lipovljani