Ništa nas ne može iznenaditi

Autor: Ivona Šakić, 16. 10. 2012.

U ponedjeljak, 15.10. 2012. godine izvršena je vatrogasna vježba u Osnovnoj školi Josipa Kozarca. Vježba je započela zvukom sirene u 11:15 sati, a završila pola sata nakon toga.
       Svaki učitelj je razred, u kojem se zatekao, uputio prema predviđenom izlazu. Učenici nisu bili unaprijed obaviješteni kako bi se vježba što uspješnije izvela.
       Posebnu pozornost plijenila su vatrogasna vozila s glasnim sirenama i rotirajućim svjetlima.
       Učenici su vježbu promatrali s igrališta i nakon toga se uputili prema učionicama te nastavili s nastavom prema rasporedu.
       Zahvaljujemo se Dobrovoljnom vatrogasnom društvu, Lipovljani što je i ove godine mislio na našu sigurnost te nas pokušao pripremiti na moguće opasnosti.

Novinarska skupina

Cijenjeni roditelji,

Svake  školske godine  prema Godišnjem planu i programu  ( čl.8.4.)  organizira se vježba evakuacije učenika u slučaju opće opasnosti (požar, ekspolozije, potres ...). Naša dužnost je učenike educirati za prepoznavanje određenog zvuka sirene i uvježbati organizirani izlazak iz objekta školske zgrade. Planirano je da se ova vježba provede jednom ili dva puta godišnje o čemu bi bila obaviještena samo ravnateljica da bi vježba imala što svrhovitiji učinak i stvarniji uvid u eventualne nedostatke.

Do sada nismo imali negativna iskustva niti  primjedbe zbog provođenja ovih vježbi te se ispričavam  svim roditeljima koji su se uplašili jer su ovu vježbu doživjeli stvarnom.

Ipak,  moramo svi znati da nas na opasnost od požara, potresa i sl. nitko neće na vrijeme upozoriti, a mi moramo biti spremni zaštiti djecu koja su naša odgovornost.

Ravnateljica škole
Mirjana Faltis