> Naslovnica

4. International taekwon-do championship “Sarajevo Cup“, 24.10.2009.

Autor: Ivona Šakić, 27. 10. 2009.

Novi taekwon-do uspjesi naših učenika.

U olimpijskom gradu Sarajevu održano je otvoreno taekwon-do prvenstvo na kojemu je nastupilo 354 natjecatelja iz Slovenije, Mađarske, Srbije, Turske, Hrvatske, Crne Gore, Makedonije i BiH. Republiku Hrvatsku predstavljalo je 8 natjecatelja, od kojih 4 iz Lipovljana, 1 iz Zaboka i 3 iz Sl. Broda. Sudio je sudac iz Lipovljana g. Željko Ksenić.

Postignuti su sljedeći rezultati:

Karlo Ksenić nastupio je kao najmlađi natjecatelj (6 godina) protiv jedanaestogodišnjeg Dženana Aleševića iz BiH i izgubio borbu u četvrtfinalu osvojivši 5. mjesto u kategoriji -30 kg.

Mateo Matoš, učenik 3. razreda naše škole, osvojio je 5. mjesto u kategoriji -35 kg izgubivši od Kerima Ičanovića. Mateo je nastupio bolestan tako da nije bio spreman na velike napore koje taekwon-do iziskuje.

Ilir Suhonjić, učenik 6b razreda naše škole, nastupio je u kategoriji kadeta -50 kg i u polufinalu pobijedio Benjamina Vukičevića rezultatom 2,5 - 0,5, a u finalu je trener predao borbu Teufiku Barjaktareviću, crnom pojasu i reprezentativcu BiH zbog ozljede natjecatelja. Ilir je zasluženo osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju.

U kategoriji kadeta -25 kg nastupio je Tino Milinović, učenik prvog razreda OŠ Josipa Kozarca. U polufinalu je Tinin suparnik bio Tarik Abazović iz bihaćkog kluba „Munje“. Sudar dviju munja je završio u korist lipovljanske munje rezultatom 3:0. U finalu prava mala drama. U prvoj i drugoj rundi, koje su trajale po dvije minute Tino je suparnika nekoliko puta pogodio nogom u glavu, ali to nije bilo dovoljno, tako da su slijedili produžeci koji su bili također neriješenog ishoda. Borci su se borili do zlatnog boda kojeg je dobio Tino te osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju.

Nakon natjecanja, natjecatelji su razgledali Ilidžu i Baščaršiju, a u povratku su posjetili Visoko, grad piramida u Bosni. Puni dojmova vratili su se u Lipovljane u nedjelju navečer.
Trener Rosy: “Natjecatelji su odgovorno odradili svoju ulogu predstavnika RH. Karlo je bez straha nastupio u borbi s puno starijim suparnikom. Ponajbolji lipovljanski natjecatelj Mateo imao je peh s bolešću. Ilir je odlično odradio svoje borbe, a Tino se vratio na stare staze osvajanja tako velikih turnira. Bravo za njih!

Zbog pomanjkanja sredstava, prvi puta nakon deset godina, nećemo nastupiti na Slovenija openu u kickboxingu, kao ni na Srbija openu u Bačkoj Palanci. Lipovljanski klub nastupit će na Otvorenom kickboxing prvenstvu Mađarske u Budimpešti 14.11.2009, dakako ako se uspije zatvoriti financijska konstrukcija.“