Ljepota seoskog dvorišta – završen fotografski natječaj

Autor: Ivona Šakić, 14. 5. 2012.

Ovogodišnji fotografski natječaj bio je posvećen ljepoti seoskog dvorišta. Sudjelovalo je 110 fotografija. Jedan učenik mogao je sudjelovati s najviše dvije fotografije. Prosudbeno povjerenstvo 14. 5. 2012. izabralo je najbolje fotografije:

1. mjesto: Filip Krpes, 6.b

2. mjesto: Florijan Baković, 8.b

3. mjesto: Ivana Klišanin, 8.b

4. mjesto: Ivan Radinović, 8.c

5. mjesto: Minea Jurić, 6.b

6.  mjesto: Lovro Brtan, 6.c, Ivona Letvenčuk, 6.b,  Dejan Kozić, 6.c

Najuspješniji autori (kad se zbroje bodovi za obe fotografije): Filip Krpes, Ivan Radinović, Minea Jurić, Lovro Brtan, Doris Miško, Marijan Smetko i Matea Crepulja.

Prosudbeno povjerenstvo:

• Josip Krajči – Matica slovačka
  • Nataša Tisaj – Matica hrvatska
  • Damir Faltis – Matica hrvatska
  • Ivan Doležal – Češka beseda
  • Ivanka Slota – KPDU „Karpati“
  • Mirela Letvenčuk – Općina Lipovljani

Najbolju fotografiju Filipa Krpesa nagradila je Matica hrvatska digitalnim fotoaparatom. Drugoplasiranog učenika nagradilo je Kulturno-prosvjetno društvo Ukrajinaca „Karpati“, trećeplasiranu učenicu Matica slovačka. Za 4. mjesto nagradu je pripremila Općina Lipovljani, za 5. Češka beseda. Utješne nagrade poklonila je Matica slovačka za 6. mjesto. (M. Lenička)

„Najljepše krajolike stvorila je priroda, ali mi smo potražili motive u seoskim dvorištima gdje si ljudi sami kreiraju ljepotu. Pronašli smo tu ljepotu u cvatu božura, u suncu koje se probija kroz krošnju drveta, u drvenoj građi kuće, na terasi sjenice, ukrašenom bunaru i cvjetnom kamenjaru. Pogledajte oko sebe! Učinite svijet ljepšim i uredite i vi makar maleni dio ovog velikog svijeta stvorenog za vas!“

1. mjesto - Filip Krpes, 6.b

2. mjesto - Florijan Baković, 8.b