Izvanučionična nastava u PŠ Kozarice

Autor: Ivona Šakić, 9. 5. 2012.

Istražujemo raznolikost žive prirode u našem školskom dvorištu

8.05.2012. učenici i učiteljice PŠ Kozarice su započeli realizaciju projekta Raznolikost žive prirode u neposrednoj blizini školske zgrade. Prvi zadatak ovog projekta je bio promotriti i uočiti raznolike vrste stabala koji rastu u našem školskom dvorištu. Promatrali smo, opisivali i uspoređivali sličnosti i razlike među stablima. Pozvali smo tatu Damira na nastavu koji nas je poučio o nazivima pojedinih stabala. Slijedi detaljnije proučavanje pojedinih vrsta do kraja nastavne godine.

Danas smo najviše pozornosti posvetili lipi. Ispod velike stare lipe smo uočili mnogo mladih biljaka i odlučili dvije presaditi i tako obogatiti naš park u školskom dvorištu. Na kraju smo se poigrali lišćem lipe i stvarali lijepe slike.

Učiteljice: Danijela i Mileva

Raznolikost žive prirode