Državno natjecanje u ekološkom kvizu "Lijepa naša"

Autor: Ivona Šakić, 21. 4. 2012.

Naši učenici osvojili 9. mjesto

Četvero naših učenika, Klara Ćosić (5.a), Klara Vitković (6.b), Marija Ćosić (7.a) i Marijan Smetko (8.c) sudjelovali su na državnom i svehrvatskom ekološkom natjecanju „Lijepa naša 2012.“ koje se održavalo u Zadru. Postigli su dobar rezultat: deveto mjesto od 35 osnovnoškolskih natjecateljskih ekipa.

Na put autobusom na kat krenuli su u 7:30 u jutro u nedjelju, 15.04. Put je trajao oko 4 sata. Tog dana bila je samo prezentacija ekološke teme, poslije čega su bili drugi (s jednim bodom zaostatka). Sutradan, 16. 04. bio je pismeni dio natjecanja, poslije kojeg su im nedostajala još 3 boda da prođu i na usmeni dio. Za vrijeme usmenog dijela naša ekipa je trošila novac u velikom trgovačkom centru Supernova.

U utorak, 17. 04. naša ekipa, neispavana od sinoćnjeg diska, krenula je kući iako se zapravo nikome nije dalo vratiti. (Marijan Smetko)

Prezentacija ekološke teme:

Ekološka proizvodnja - izazov i budućnost našeg zavičaja