Upis djece u prvi razred u školskoj godini 2012./2013.

Autor: Ivona Šakić, 8. 3. 2012.

U školsku godinu 2012./2013 mogu se upisati djeca koja su rođena 2005. i 2006. godine te do 1. travnja 2012. godine navršavaju šestu godinu života. Potrebno je prvo obaviti liječnički pregled u Novskoj, kod liječnika školske medicine.

Pregledi se odvijaju u Domu zdravlja Novska (Zagrebačka ulica 6) u razdoblju od 1. do 30. travnja 2012. godine, i to ponedjeljkom i četvrtkom u vremenu od 13 do 19 sati, a utorkom, srijedom i petkom u vremenu od 8 do 14 sati. Potrebno je prethodno se naručiti na broj 608-931 (najbolje zvati od 7 do 8 sati ujutro ili između 13 i 14:30). Na liječnički pregled je potrebno donijeti:

• važeću zdravstvenu iskaznicu – OIB djeteta
  • zdravstveni karton dječjeg liječnika
  • potvrdu liječnika stomatologa o pregledu zubi
  • laboratorijski nalaz hemoglobina

Nakon obavljenog liječničkog pregleda potrebno je obaviti i testiranje kod školskog pedagoga. Na liječničkom pregledu svaki roditelj će dobiti termin (samo datum) kada treba doći s djetetom pedagogu na testiranje. Testiranja kod pedagoga će se odvijati svakog četvrtka i petka od 8:30 do 11:30, a započet će 12. travnja 2012. i trajat će do 11. svibnja 2012. godine. Potrebno je doći na dan koji ste dobili kod školskog liječnika, bilo kada u vremenu u kojem se odvijaju testiranja. Na testiranje je potrebno ponijeti liječničko uvjerenje da dijete može polaziti školu, JMBG i OIB. U slučaju prijevremenog upisa ili odgode upisa u prvi razred, također je potrebno doći s djetetom i rješenjem kojim se odobrava prijevremeni upis ili odgoda upisa u 1. razred.

Upis djece na temelju liječničkog pregleda i odluke o mreži osnovnih škola izvršit će se 16., 17. i 18. svibnja 2012. godine u matičnoj školi i područnim razrednim odjelima u 9 sati. (Mirta Stublija)