Zajedno u različitosti – četvrta mobilnost učenika

Autor: Melanija Milović, 9. 10. 2019.

DRUGI DAN – 29. rujna 2019.

Dolazak u Bistritu

Danas smo imali priliku doživjeti trenutke prošlosti šetajući selom u kojem se zaustavilo vrijeme. S poviješću koja seže u 12. stoljeće, Viscri je danas jedno od najpoznatijih rumunjskih sela koje je zbog svoje izvornosti i očuvane tradicije pod zaštitom UNESCO-a. Selo je poznato i po svojoj bijeloj fortificiranoj crkvi iz 15. stoljeća koju smo također imali priliku posjetiti. Sljedeće odredište bio nam je srednjovjekovni grad Sigisoara poznat po citadeli iz 12. stoljeća.  Popeli se starim stepenicama natkrivenim drvenim krovom koje su izgrađene 1642. godine, a povezuju donji i gornji dio grada. Nastavili smo putovanje prema našem odredištu, gradu Bistriti, gdje su nas dočekali domaćini.