« Listopad 2018 »

Sportski uspjesi naših učenika
Autor: Melanija Milović, 3. 10. 2018.

Školski sportski Savez Grada Kutine na inicijativu Središnjeg državnog ureda za sport, u petak 28. 09. 2018., obilježio je Europski školski sportski dan. Na Trgu dr. Franje Tuđmana u Kutini okupio se velik broj djece i mladih s ciljem promocije sporta, kretanja i zdravog načina života. U tome su im pomogli njihovi voditelji,  iz vrtića, osnovnih i srednjih škola Kutine, ali i Lipovljana, Popovače i Velike Ludine.

Natjecanje se odvijalo u 25 kategorija - ulična utrka u 14 kategorija, poligon spretnosti, rolanje, obaranje ruku, povlačenje užeta itd.

Čitav program vodila je predsjednica Školskog sportskog saveza Kutine, Jasminka Molnar. Ovaj sportski događaj pozdravio je i gradonačelnik Kutine Zlatko Babić sa suradnicima. On je tom prilikom i dodijelio nagrade najuspješnijim natjecateljima u nekima od kategorija.

OŠ Josipa Kozarca uspješno su predstavljale učenice Ana i Ema Tremski  (utrka za učenice 1. i 2. razreda na 250 m) i Mia Pavičić (utrka za učenice 3. i 4. razreda na 350 m ), te učenik Marko Pavičić (utrka za učenike 3. i 4. razreda na 350 m).  Ana Tremski zauzela je 2. mjesto , a Marko Pavičić 1. mjesto, dok su Ema Tremski  i  Mia Pavičić zauzele 5-ta, mjesta u svojim kategorijama.

Istog dana, nakon utrke u Kutini, ekipi OŠ Josipa Kozarca pridružila se i Iva Toš (učenica 2. razreda )  na 35. Krosu grada Daruvara  na Atletskoj stazi Hrvatskog nogometnog kluba Daruvar  u organizaciji Sportske zajednice grada Daruvara, Športske zajednice BBŽ-e i Savezu školskih športskih društava   BBŽ-e .

Rezultati:

Učenice 2. razreda (300 m):

Ana Tremski – 1. mjesto

Ema Tremski – 4. mjesto

Iva Toš – 8. mjesto

Učenici 4. razreda ( 350m ):

Marko Pavičić 4. mjesto