Kreativne radionice

Učenička zadruga "Tena"

Autor: Sanja Vitman Đurij, 13. 2. 2014.

Temeljem prijašnjih dogovora i sastanaka svih članova Zadruge 22. studenog 2012.usvojen je koncept i Program rada Zadruge kroz ukupno tri zadružne sekcije. Također su imenovani voditelji zadružnih sekcija koji su ukratko iznijeli svoje programe i dali smjernice rada Zadruge. Krajem svibnja započela je izrada lutkica u narodnim nošnjama. Izrađene su lutkice u lipovljanskim, slavonskim i slovačkim nošnjama. Predstavljene su na Lipovljanskim susretima , gdje je naša zadruga također sudjelovala, te izazvale veliko oduševljenje. Uz lutkice zadrugari su ponudili i lipov čaj koji su sami pripremili za prodaju

Učenička zadruga ''Tena“ OŠ Josipa Kozarca, Lipovljani

Prije službenog osnutka zadruga je započela sa raznim aktivnostima. Školski arboretum godinama je stajao neuređen što su naši zadrugari polako počeli mijenjati. Prva radna akcija održana je 26.travnja 2013. Zadrugari  i ostali učenici obavili su proljetno čišćenje otpalog lišća i granja. Dogovor je započeo, kao i za sve do tad radne akcije, na Vijeću učenika. Sudjelovali su svi učenici naše škole. Prema rasporedu koji je složila ravnateljica, svaki razred proveo je jedan školski sat radeći u arboretumu.

Nakon službenog proglašenja, zadruga započinje druge brojne aktivnosti.

Sekcije kojima se počela baviti su: Vezilje, Likovna sekcija i Rukotvorine.

Surađujue s lokalnom zajednicom i različitim udrugama. Zadrugarke i zadrugari kroz svoj trud i rad u Zadruzi izgrađuju pozitivan stav prema sebi i drugima, razvijaju duh poduzetnišva te osvješćuju vrijednost rada i svijest o zaštiti okoliša, dok svojom kreativnošću ,maštom i inovativnim idejama stvaraju kulturnu baštinu naše škole i mjesta.

Krajem svibnja započela je izrada lutkica u narodnim nošnjama. Izrađene su lutkice u lipovljanskim, slavonskim i slovačkim nošnjama. Predstavljene su na Lipovljanskim susretima ,gdje je naša zadruga također sudjelovala, te izazvale veliko oduševljenje. Uz lutkice zadrugari su ponudili i lipov čaj koji su sami pripremili za prodaju.

Ove su godine u našoj Zadruzi počeli  s radom Vrtlari. Nakon što im je ravnateljica dodijelila dio školskog arboretuma, prijatelj škole, gospodin Željko Pujić pripremio je zemlju za jesensku sadnju. Posadili su crveni i bijeli luk te posijali salatu i pšenicu. Nadaju se uspješnom urodu.