Školski odbor

Školom upravlja školski odbor. Školski odbor:

– imenuje i razrješuje ravnatelja,
– daje prethodnu suglasnost u vezi sa zasnivanjem radnog odnosa u školskoj ustanovi,
– donosi statut i druge opće akte na prijedlog ravnatelja,
– donosi školski kurikulum na prijedlog učiteljskog vijeća i ravnatelja,
– donosi godišnji plan i program rada na prijedlog ravnatelja i nadzire njegovo izvršavanje,
– donosi financijski plan, polugodišnji i godišnji obračun na prijedlog ravnatelja,
– odlučuje o zahtjevima radnika za zaštitu prava iz radnog odnosa,
– predlaže osnivaču promjenu djelatnosti i donošenje drugih odluka vezanih uz osnivačka prava,
– daje osnivaču i ravnatelju prijedloge i mišljenja o pitanjima važnim za rad i sigurnost u školskoj ustanovi te donosi odluke i obavlja druge poslove utvrđene zakonom, aktom o osnivanju i statutom.

Školski odbor ima sedam članova. Članovi školskog odbora imenuju se na vrijeme od četiri godine i mogu biti ponovno imenovani, a mandat članova teče od dana konstituiranja školskog odbora, a to je 26.04.2021. godine do 25.04.2025. godine. Mandat članu školskog odbora iz reda roditelja prestaje najkasnije u roku od 60 dana od dana kada je prestalo školovanje učenika u školi.

Školski odbor Osnovne škole Josipa Kozarca, Lipovljani čine sljedeći članovi:

Dario Ptičak, mag.prim.educ., predstavnik Škole (Učiteljskog vijeća), predsjednik Školskog odbora

*

Ksenija Jurić, dipl.učiteljica,  predstavnica Škole (Učiteljskog vijeća), zamjenica predsjednika Školskog odbora

*

Mirela Letvenčuk, dipl.ing. prehrambene tehnologije, predstavnica Škole (Radničko vijeće)

Tomy Rosy, predstavnik Vijeća roditelja

Nada Toš, predstavnica osnivača

Suzana Pješ, predstavnica osnivača

Tomislav Budimir, predstavnik osnivača

Poštovani,

Školski odbor na 14. sjednici održanoj dana 28.02.2018. godine donio je Odluku o prisutnosti javnosti na sjednicama Školskog odbora.

Privitka odluke: