Vijesti iz PŠ Stara Subocka

Svečano otvorenje obnovljene zgrade PŠ Stara Subocka

Autor: Ivona Šakić, 11. 9. 2014.

Prvi dan škole bio je posebno svečan u Područnoj školi Stara Subocka.

Godinama su stariji učenici i učiteljice  iščekivali uređenje već dotrajalog i ruševnog kata stare školske zgrade. Prošle godine započeli su radovi. Stari pregradni zidovi su srušeni i napravljeni novi, promijenjena  je stolarija i stavljena nova plastična, provedena nova strujna i internetska instalacija,postavljene pločice, zidovi okrečeni veselim bojama,  a prije početka ove školske godine napravljeno i centralno grijanje. Sve  te radove partnerski je financirala  Sisačko-moslavačka županija i Grad Novska.

Roditelji i udruge mjesta te učiteljice sa djecom uredile su okoliš škole .

Sve je bilo spremno za prvi svečani dan. Započeo je pjesmom Udruge žena.

Nakon toga ravnateljica škole Mirjana Faltis pozdravila je sve prisutne i zahvalila na pjesmi dobrodošlice te svim učenicima, a posebno prvašićima zaželjela  uspješnu školsku godinu.  Također je posebno pozdravila nazočne uvažene goste.

U ime Sisačko-moslavačke županije bili su nazočni:

Zdenko Vahovec, dožupan
Ivan Nekvapil, dožupan
Željko Soldo, predsjednik Županijske skupštine
Sabina Ferderber, zamjenica predsjednika Županijske skupštine
Ivan Lovreković, pročelnik Upravnog odjela  za prosvjetu, kulturu i sport

U ime Grada Novske nazočio je gradonačelnik Vlado Klasan, a u ime Općine Lipovljani načelnik Mario Ribar i predsjednica Općinskog vijeća Anka Doležal.

Ravnateljica je također pozdravila predstavnike Školskog odbora, predstavnike udruga iz Stare Subocke (DVD, Nogometni klub, Udruge žena i Mjesni odbor) i zahvalila im na donacijama i trudu uloženom u organizaciju ovog dana. Pozdravila je sve prisutne roditelje i medije.

Istakla je posebnost ovog dana i novine koje su svi dugo očekivali. Cijeli kat, bivši učiteljski stan, uređen je i prenamijenjen u školske prostorije, a to su dvije učionice, kabinet za učiteljice, mala blagovaonica, čajna kuhinja i sanitarni čvor.  Također je naglasila kako je namještaj koji se sada koristi star i raspoređen iz bivše učionice, ali je već naručen novi koji će uskoro stići. Bivša učionica u prizemlju sada će se prenamijeniti u malu sportsku dvoranu. Još jednom je zahvalila Sisačko- moslavačkoj županiji i Gradu Novska na uloženim financijskim sredstvima i naglasila kako će rad u jednoj smjeni  u novim prostorima svakako pridonijeti unaprjeđenju i kvalitetnijoj nastavi.

Zatim su svi učenici, uključujući i troje prvašića, ali i pojačani petašima, pokazali mali program koji su uvježbali sa svojim učiteljicama Ljiljanom Jancetić i Sanjom Pavić te svojim nastupom oduševili sve prisutne.

Učenicima se zatim prvi obratio načelnik Općine Lipovljani Mario Ribar, koji je pozdravio ovaj projekt te zaželio učenicima sretnu i uspješnu novu školsku godinu.

Gradonačelnik Grada Novska Vlado Klasan  u svom obraćanju naglasio je skoru realizaciju projekta izgradnje dječjeg igrališta i ostalih sportskih terena na čestici pokraj školske zgrade koju je Škola darovala Gradu Novska te napomenuo roditeljima sufinanciranje udžbenika za sve učenike na području Grada Novska, odnosno za učenike Stare Subocke.

Na kraju se obratio dožupan Sisačko-moslavačke županije Zdenko Vahovec  te uz pozdrave i lijepe želje dodao važnost nastavka uređenja ove školske zgrade, točnije dotrajale fasade. Darovao je prvašićima veliku košaru slastica koju će oni podijeliti s ostalim učenicima.

Nakon toga su  dožupan Zdenko Vahovec  te gradonačelnik Grada Novke Vlado Klasan svečano otvorili  učionice na katu simboličnim rezanjem vrpce.

Učenici su započeli nastavu u prekrasnim novim prostorima.

Želimo im puno, puno sreće i uspjeha.