Vijesti iz PŠ Stara Subocka

Dan kruha u PŠ Stara Subocka

Autor: Ivona Šakić, 22. 10. 2013.

U četvrtak, 17. 10. 2013. godine obilježen je Dan kruha  u PŠ Stara Subocka.

Učenici i učiteljice PŠ Stara Subocka ove godine obilježili su Dan kruha na malo drugačiji način nego prije.  U učionici je složena izložba starih predmeta koje su naše bake koristile u svojim svakodnevim kućanskim poslovima. Prikazano je i bogatstvo ručnog rada: domaći laneni stoljnjaci, zidne vezene kuharice, stari ručnici, ručno rađeni prekrivači (koperte) za krevete...

Osim te izložbe složena je i prodajna izložba. Tu se našlo mnogo staklenki razne zimnice, pekmeza, kompota... Učiteljice i mame su pekle suhe starinske kolače i uz recepte ih pakirale za prodaju. Učenici su izrađivali licitarska srca, brali su jabuke i orahe u školskom dvorištu te i njih priredili za prodaju.

Pripremljen je i program koji su došli vidjeti svi roditelji, rođaci, susjedi, predstavnici DVD-a, predsjednica Udruge žena, trener Nogometnog kluba, predsjednik Mjesnog odbora Stara Subocka  te ravnateljica naše škole Mirjana Faltis.

Nakon programa svi su se počastili kolačima i domaćim sokovima od jabuke, bazge i kopriva.

U nedjelju, nakon mise, učenici su ponovo složili prodajnu izložbu ispred crkve u svom mjestu. Prodano je sve što su male dječje ruke složno izrađivale i pakirale za Dane kruha.

Zahvaljujemo svima koji su nam došli u goste, družili se s nama i pomogli nam na bilo koji način.

Učenici i učiteljice PŠ Stara Subocka