Vijesti iz PŠ Stara Subocka

Jesen u Subockoj

Autor: Ivona Šakić, 4. 10. 2013.

Učenici Stare Subocke dočekali su i pozdravili jesen u svom selu.

Jesen je ušetala u naše selo u  ponedjeljak, 23.9.2013. Dočekali smo je s veseljem i radošću. Izašli smo iz škole i krenuli u šetnju. Bilo je toplo i sunčano.Tražili smo po seoskom putu i polju što nam je jesen ostavila. Našli smo različite jestive i otrovne plodove. Probali smo jesti: trnine, glog, šipak, a najeli smo se oraha i jabuka. Stavili smo u učionicu  na visoko mjesto otrovnu kuriku i neke crne bobice  i upozorili da se ne smije dirati i jesti iako izgleda jako lijepo i primamljivo.

Drugi dan smo od sprešanog lišća i raznih bobica koje smo našli radili kraljicu jeseni. Prekrasna je i zato smo je stavili  na pano.  Donijeli smo još puno raznih plodova i ukrasili cijelu učionicu. Jesen je baš super!

Pripremili učenici 4.razreda (sami na računalu):

Mihaela, Darijo i Antonio