PŠ Nova Subocka

Vijesti iz PŠ Nova Subocka

Izvanučionička nastava u PŠ Nova Subocka

Autor: Ivona Šakić, 2. 10. 2012.

Učenici 1. i 3. razreda  su u sklopu izvanučioničke i terenske nastave u petak 21. 9. posjetili obližnju šumu.

Prvome  razredu je bio zadatak prikupiti nekoliko otpalih listova različitih jesenskih boja te nacrtati njihove obrise i obojiti ih (što su i učinili u učionici). Drveće kojemu otpada lišće; lišće koje mijenja boje od žute, narančaste, crvene pa sve do smeđe;  životinje koje spremaju hranu za zimu;  sazrijevanje plodova voća i povrća …sve su to  promjene koje se događaju u prirodi u ovome godišnjem dobu i koje smo promatrali.

Treći razred je imao nešto opsežniji zadatak. Na početku su ispred škole na skici odredili svoje stajalište i odredište, te odabrali najkraći i najsigurniji put do odredišta - obližnje šume. Radili smo u dvije skupine (svaka skupina je dobila identične zadatke). Putem je svaka skupina na svoje skice crtala što su vidjeli, određivali pomoću kompasa strane svijeta polja kukuruza, bala sijena, polja soje, obližnjih kuća. Promatrali su i razne biljke, te otiske životinja koje borave u šumi i oko šume. Na kraju su u učionici dovršili zajedničku skicu gdje su ucrtali sve što su opazili i vidjeli putem od stajališta - škole do odredišta - obližnje šume.

Tijekom terenske i izvanučioničke nastave smo pjevali, trčali, promatrali, crtali i zabavljali se. Baš nam se sviđa ovakav oblik nastave! (učiteljica Katarina i učenici 1. i 3. razreda PRO Nova Subocka)